четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 92
home Кошарка

Андреј Магдевски е МВП на финалната серија

Андреј Магдевски е МВП на финалната серија

Македонскиот репрезентативец Андреј Магдевски стана шампион со МЗТ Скопје и по финалната серија против Еуро Никел го доби признанието за најкорисен играч во серијата.

Магдевски имаше блескавии партии во мечот број два и три. Во овој клучниот за титула, денешниот, заврши со 21 поен, шест скока и една асистенција, со вкупен индекс од 20 поени, па заслужено го доби признанието.

МЗТ Скопје ја освои титулата по осми пат во историјата и ја обедини „двојната круна“ првпат по сезоната 2015/16.

Коронавирус