вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 60
home Кошарка

Андре Драмонд во ЛА Лејкерс

Андре Драмонд во ЛА Лејкерс

Кејри Ирвинг и Кевин Дурант добија огромна помош во Џејмс Харден и од Блејк Грифин во битката за шампионската титула во НБА лигата со тимот на Њу Џерси Нетс.

Бранителот на титулата Лос Анџелес Лејкерс планира да одговори со ново засилување во името на Андре Драмонд. Центарот си заминува од Кливленд и многу веројатно е дека кариерата ќе ја продолжи покрај Леброн Џејмс во Калифорнија.

Високиот договор за тековната сезона од 28 милиони долари не би требало да претставува проблем за „езерџиите“. Тие се ослободија од неколку играчи со цел да направат место за уште едно познато име во пресрет на завршницата од сезоната.

 

Коронавирус