сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 46
home Кошарка

Анадолу Ефес ќе ја продолжи соработката со Ергин Атаман

Анадолу Ефес ќе ја продолжи соработката со Ергин Атаман

Пласманот на Анадолу Ефес на фајналфор турнирот од Евролигата придонесе да бидат финиширани и преговорите за нов договор со тренерот на оваа екипа Ергин Атаман.

Турскиот стратег важи за најзаслужен за одличните резултати на екипата во последните две сезони, преговорите за продолжување на соработката траеја подолго време, но по победата во мајсторката со Реал Мадрид челниците ги прифатија условите што ги бараше Атаман и беше потпишан двогодишен договор за соработка.

Коронавирус