сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Кошарка

Американците го истресоа целиот гнев врз Иран

Американците го истресоа целиот гнев врз Иран

Сметката на американската репрезентација за поразот од Франција во првото коло, денеска ја плати Иран кој доживеа тежок пораз во дуелот со еден од најголемите фаворити за златото.

САД остварија една од најголемите победи во историјата на Олимписките игри и најавија дека неуспехот на стартот бил само лош ден.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.

Коронавирус