сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 24
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Кошарка

Александар Костовски се договори со ТФТ

Александар Костовски се договори со ТФТ

Екипата на ТФТ  се договори со поранешниот македонски репрезентативец Александар Костоски.

33-годишниот кошаркар изминатите неколку сезони ги мина во Гостивар, но дојде до неочекуван раскин на договорот. Причините биле приватни, по барање на Костоски, клубот му излезе во пресрет и тој веднаш си најде нова средина.

Костоски ќе го менува Тај Харис, кој беше главен играч на ТФТ минатата сезона, но замина во Турција. Некогашната македонска „единица“ и шутер за три се очекува да биде прв избор на плејмејкерската позиција во клубот.