вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 98
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Кошарка

Адетокунбо постави антирекорд во кариерата на мечот против Мајами

Адетокунбо постави антирекорд во кариерата на мечот против Мајами

Кошаркарот на Милвоки, Јанис Адетокунбо, постави анти-рекорд на првиот натпревар од полуфиналето во Источната конференција против Мајами (104:115).

Најдобриот играч на НБА-лигата за сезоната 2018/19, реализира само четири од 12 слободни фрлања, што е негов најлош рекорд во плејофот. На крајот од мечот, Адетокунбо стигна до 18 поени, 10 скока и 9 асистенции.

Вториот натпревар од серијата Милвоки – Мајами ќе се одржи на 3 септември. (МИА)

Коронавирус