четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 50
home Кошарка

Абринес четири месеци надвор од терените

Абринес четири месеци надвор од терените

Бекот на кошаркарскиот клуб и шпанската репрезентација, Алекс Абринес четири месеци ќе биде надвор од кошаркарските тренери.

Поранешната НБА-ѕвезда се повреди на натпреварот од полуфиналето на Суперкупот на Шпанија против Валенсија и ќе отсуствува најмалку четири месеци.

Абринес ќе се врати на терените дури следната година. Неофицијално, Барса нема да купувања замена за шпанскиот репрезентативец, а на таа позиција повеќе шанса ќе добива Аргентинецот Николас Лапровитола.

Каталонците ги бранат титулите во Ендеса лигата и Купот на Кралот, а во Евролигата ќе се обидат да го поправат второто место освоени минатата сезона, на завршниот турнир во мај во Келн.

Локални избори 2021