понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Фудбал

Кој друг , ако не ГОРАН ПАНДЕВ (ВИДЕО)

Кој друг , ако не ГОРАН ПАНДЕВ (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Горан Пандев погоди на стартот од мечот помеѓу екипите на Џенова и Наполи во рамките од новото коло во Серија А.

КАпитенот на нашата репрезентација како стартер за својот тим уште во првата ситуација на овој натпревар успеа рутински, перфектно и како што само тој знае да погоди, заби во противничката мрежа по една извонредна асистенција од средината на теренот.

 

ЕУРО 2020

Македонија