вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 125
home Фудбал

Жота ја заврши сезоната поради повреда

Жота ја заврши сезоната поради повреда

Фудбалерот на Ливерпул Диого Жота заработи незгодна повреда на стопалото поради која ќе ги пропушти последните три средби на „црвените“ во Премиер-лигата.

Англиските медиуми објавија дека овој напаѓач ќе го пропушти дуелот со ВБА, за Јирген Клоп пред мечот да соопшти дека за Жота оваа сезона е завршена.

„Нема добра работа без да ни се случи и нешто лошо. Победивме со Манчестер Јунајтед, но Диого има проблем со коска во стопалото. Изгледа дека не е премногу сериозно, но јасно е дека нема да можеме да сметаме на него до крајот на сезонава“, изјави Клоп.

ЕУРО 2020

Македонија