среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Фудбал

Зоран Заев замина за Букурешт, од трибините ќе ја бодри Македонија

Зоран Заев замина за Букурешт, од трибините ќе ја бодри Македонија

Премиерот Зоран Заев денес ќе биде на трибините во Букурешт на првиот натпревар на македонската репрезентација на дуелот со Австрија.

Македонија дебитира на големите натпреварувања, дел од државниот врв ќе биде во ложата на „Националната Арена“ денес од 18 часот.

На трибините ќе има и голем број на навивачи од Македонија и дијаспората кои се веќе тука, се очекува бројка од околу 3000 да го бодрат нашиот национален тим.

Коронавирус