сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Жоао Феликс се соочува со долга суспензија

Жоао Феликс се соочува со долга суспензија

Еден од најдобрите напаѓачи на шампионот на Шпанија Атлетико Мадрид Жоао Феликс натпреварот против Атлетик Билбао кој заврши 0-0 го започна од клупата за резерви и откако влезе во игра во 60. минута, на терен беше само 18 минути, затоа што со лакт, неспортски удри противнички фудбалер по лицето и заслужено доби исклучување. и црвен картон.

Но, она што ги загрижува Симеоне е фактот што младиот Португалец може да добие сериозна суспензија од Шпанската фудбалска федерација.

Наводно, по црвениот картон, Феликс му рекол на главниот судија Манзан дека е луд, за што се соочува со казна од 4 до 12 натпревари.

 

Коронавирус