понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Фудбал

Жоао Феликс позитивен на КОВИД-19

Жоао Феликс позитивен на КОВИД-19

Атлетико Мадрид ќе биде без најскапиот фудбалер во историјата Жоао Феликс најмалку две недели.

Португалскиот напаѓач тестираше позитивно на тестот за КОВИД-19.

„Нашиот фудбалер, Жоао Феликс беше позитивен на ПЦР тестот на Ковид-19. Поради та тој се наоѓа во домашна изолација, според препораките на здравствените власти и протоколите на Ла Лига“, соопшти Атлетико.

Ова е тежок период за Атлетико, бидејки Жоао Феликс е важен играч за „Јорганџиите“.

Феликс веднаш замина во изолација и ќе остане се до два негативни тестови.

ЕУРО 2020

Македонија