среда, 4. август 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Злато и дијаманти: Роналдо го носи најскапиот часовник на светот (ФОТО)

Злато и дијаманти: Роналдо го носи најскапиот часовник на светот (ФОТО)

Богатството на Кристијано Роналдо воопшто не е тајна и тој тоа знае и да го покаже.

Последно што е воочено кај најпопуларниот фудбалер на светот е часовникот на неговата рака, а стручњаците го препознаа најскапиот кој постои. Тоа е Ролекс од типот ГМТ мастер ајс кој чини 371.000 фунти.

Направен е од 18 каратно бело злато, а уште на него ако се додадат и 30 дијаманти тогаш на сите ви е јасно за што станува збор.

Со оглед на фактот што медиумите неодамна објавија дека Кристијано Роналдо е периодов фудбалер милионер, тогаш станува јасно дека од него може да се очекуваат вакви нешта и во иднина.

Коронавирус