петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Златан Ибрахимовиќ во Милан до 2022 година

Златан Ибрахимовиќ во Милан до 2022 година

Според информациите од Италија шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ веќе од утре би можел да потпише нов договор со Милан.

Мино Раиола се очекува да се состане во текот на денот со управата на клубот за да го финализира договорот, а во текот на неделата се известува дека се сретнал со Ибрахимовиќ.

Ибра се согласи да остане уште една сезона со истите услови во оваа екипа.

Коронавирус