вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 9
home Фудбал

Златан Ибрахимовиќ и следната сезона ќе настапува за Милан

Златан Ибрахимовиќ и следната сезона ќе настапува за Милан

Златан Ибрахимовиќ постигнал договор за продолжување на соработката со Милан, ексклузивно пренесува „Кориере дела Сера“.

39-годишниот напаѓач ќе остане во Милан уште една сезона, а неговата плата останува иста, 7 милиони евра.

Договорот на Ибра со Милан завршува во јуни, но приоритет на клубот беше да го задржи и следната сезона, иако Ибра наскоро ќе наполни 40 години.
Самиот  Ибрахимовиќ потврди дека е подготвен да го продолжи договорот со италијанскиот тим.

Коронавирус