вторник, 28. март 2023. Вести денес: 100
home Фудбал

Жива фудбалска легенда – Кристијано Роналдо го постигна 800-ти гол во својата кариера (ВИДЕО)

Жива фудбалска легенда – Кристијано Роналдо го постигна 800-ти гол во својата кариера (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед и Арсенал вечерва играат одличен натпревар на „Олд Трафорд“.

Арсенал го отвори резултатот, Јунајтед изедначи пред крајот на полувремето за на пауза да се замине со 1:1.

Во вториот дел многу брзо видовме нови два гола, повторно по еден на двете страни. Роналдо погоди за 2:1 во 52. минута и тоа беше негов голем јубилеј – 800-ти гол во кариерата.

loading...