сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Жиру ќе добива четири милиони евра годишно во Милан

Жиру ќе добива четири милиони евра годишно во Милан

Францускиот фудбалер Оливие Жиру ќе се пресели од Челзи во Милано. Според „Calciomercato.com“, италијанскиот клуб се договорил со напаѓачот за двегодишен договор со плата од околу четири милиони евра годишно.

Французинот веќе бара дом во Милано.

Останува страните да се договорат за малите детали од договорот. Трансферот ќе биде објавен по финалето во Лигата на шампионите помеѓу Челзи и Манчестер сити закажано за 29 мај.

Во завршената сезона 2020/21 во Премиер лигата,34-годишниот Жиру влезе на теренот на 17 натпревари и постигна четири гола.

Qatar 2022