понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 102
home Фудбал

Зинедин Зидан му одговори на Куман

Зинедин Зидан му одговори на Куман

Во помеѓу Реал Мадрид и Барселона мечот имаше и контроверзен момент кога не беше досуден пенал за Каталонците по старт на Менди врз Брејтвајт.

Куман жестоко реагираше по мечот, но Зидан смета деа судиската одлука е исправна.

„Верувам дека судијата не свирна пенал, затоа што тоа не беше пенал. Најважно е тоа што ние го направивме на теренот, на моменти и страдавме бидејќи Барселона е силен тим.Имаме долга серија без пораз, но се уште не сме освоиле ништо. Има уште многу до крајот. Ќе одмориме утре бидејќи имавме два многу тешки натпревари.Не знам како ќе ја завршиме сезоната. Физички сме на граница“ – изјави Зидан по мечот

Коронавирус