среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Зинедин Зидан го одби тренерското место во ПСЖ

Зинедин Зидан го одби тренерското место во ПСЖ

Иако на големо се шпекулираше дека Зинедин Зидан ќе седне на клупата на „Паркот на принцовите“, сепак француската легенда ја одбил понудата од парижаните, објавува „Телефут“.

Иако постоел огромен интерес од таборот на ПСЖ, а во обидите да се убеди Зидан се вклучил и емирот на Катар, поранешниот тренер на Реал Мадрид не сакал да ја прифати понудата.

Зинедин Зидан се шпекулира дека може по СП во Катар да го презеде кормилото на француската фудбалска репрезентација

Коронавирус