сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 61
home Фудбал

Зидан во проблеми, Васкез повреден

Зидан во проблеми, Васкез повреден

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан има проблеми со повредени играчи ,а сега на листата се придодаде и Лукас Васкез кој настрада на дербито против Барселона.

Васкез се повреди при еден дуел со Бускетс, а лекарските прегледи покажаа дека станува збор за истегнување на лигаментите во коленото, што значи дека за него предвреме е завршена за овој фудбалер.

Вообичаената пауза за ваков вид на повреди изнесува месец и половина, што значи дека Васкез дефинитивно нема да му биде на располагање на Зидан до крајот на сезонава.

.

Коронавирус