среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 94
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Фудбал

Зидан не загуби ниту едно од деветте финалиња со Реал

Зидан не загуби ниту едно од деветте финалиња со Реал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан и натаму има максимален ефект во финалињата со шпанскиот фудбалски гигант.

Реал Мадрид синоќа во Џеда го победи Атлетико Мадрид на пенали со 4:1 и го освои шпанскиот Супер куп.

Клубот предводен од француски фудбалски стручњак освои три трофеи во Лига на шампионите, две клупски светски првенства, два Супер купа на УЕФА и два Супер купа на Шпанија.

Коронавирус