петок, 5. март 2021. Вести денес: 83
home Фудбал

Зидан ја презеде одговорноста за поразот на Реал Мадрид од Алкојано

Зидан ја презеде одговорноста за поразот на Реал Мадрид од Алкојано

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ја презеде одговорноста за поразот на тимот од Алкојано во 1/16 финалето од Купот на Шпанија.

– Направивме сè што можеме. Имавме шанси да го постигнеме вториот гол, но не ги искористивме, а потоа примивме откако самите направивме грешки. Ова е тежок момент за нас. Испаднавме од купот. Сè требаше да биде поинаку, но тоа не се случи. Игравме против тим од Сегунда Б и требаше да победиме, но не е срамота. Ова може да се случи. Ова е она што се случува во кариерата на играчот. Денес е тежок ден, но нема да полудиме. Ќе размислиме за тоа и ќе работиме напорно. Јас сум тренер, па одговорноста лежи во мене, вели Зидан за клупскиот сајт на Реал.

Претходно, Реал Мадрид загуби од Атлетик Билбао (1:2) во полуфиналето на Суперкупот на Шпанија.(МИА)

Коронавирус