сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 41
home Фудбал

Зидан го напушта Реал и го презема италијанскиот гигант?

Зидан го напушта Реал и го презема италијанскиот гигант?

Јувентус внимателно ја следи ситуацијата со тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан и сака да го донесе во Торино.

Челните луѓе на „старата дама“ не кријат дека се незадоволни од работата на актуелниот тренер, Андреа Пирло и веќе почнаа да му бараат замена.

Јувентус веќе подолго време сака да го врати Зидан во своите редови и смета дека на лето ќе биде идеална шанса за тоа.

После елиминацијата во ЛШ, Зидан е не мета на критики, па се разгореа шпекулациите за негово заминување од „Сантиаго Бернабеу“.

Јувентус планира да ја искористи таквата ситуација, а наводно Павел Недвед е во постојана комуникација со Зизу.

Коронавирус