понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 281
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Зидан ги прекрши правилата за самоизолација во Мадрид

Зидан ги прекрши правилата за самоизолација во Мадрид

Главниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан го напушти Мадрид, кршејќи ги правилата за самоизолација.

Според „Sport.es“, 47-годишниот француски стручњак бил забележан во село во предградието на градот.

Зидан дошол во куќата што ја купил една година порано. Во Мадрид постои забрана за патување надвор од градот, не земајќи ги предвид посебните ситуации. Тренерот може да бидат казнет со парична казна.

Претходно се дозна дека шпанското првенство ќе продолжи во јуни. Реал Мадрид започна со тимски тренинзи.

Парламентарни избори 2020