недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Зидан е сигурен дека шампионот во Ла Лига нема да се знае до последниот ден

Зидан е сигурен дека шампионот во Ла Лига нема да се знае до последниот ден

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан очекува трката за шампионскиот трофеј во Шпанското фудбалско првенство да трае до последното коло.

– Не обрнувам внимание на фактот дека водиме во лигата, за сè ќе се одлучи на последниот ден од сезоната. Погледнете колку беше тешко да се игра против последнопласираниот тим. Никогаш не знаете со сигурност во оваа лига. Не сум изненаден од ништо што го прави Карим. Ова е играчот кој излегува на теренот, контролата на топката и додавање со петица беа одлични. Можеби еден од најважните моменти во сезоната. Јас сум многу задоволен од моите играчи. Победничкиот натпревар по натпревар не е лесен. Морам да им честитам на играчите, изјави Зидан.

Реал по победата над Еспањол извојувана синоќа е сам на врвот на табелата во Ла Лига со два бода повеќе од големиот конкурент Барселона.

Коронавирус