понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 166
home Фудбал

ЖЕСТОКО: Фудбалери се претепаа меѓу себе (ВИДЕО)

ЖЕСТОКО: Фудбалери се претепаа меѓу себе (ВИДЕО)

Судијата мораше да покаже четири црвени картони во финишот на средбата во Хондурас помеѓу Вида и Маратон (0-1).

Зошто? Затоа што фудбалерите жестоко се степаа меѓу себе. Ваква жестока тепачка на терен, меѓу фудбалери, не се памети во понова историја.

Натпреварот имаше „жешка“ атмосфера уште од самиот почеток, а кулминираше во 59. минута кога еден од фудбалерите на домашната екипа заработи директен црвен картон.

Коронавирус