понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Жестока пресметка на хулиганите на Милвол и Евертон (ВИДЕО)

Жестока пресметка на хулиганите на Милвол и Евертон (ВИДЕО)

Навивачите на Милвол уште еднаш покажаа зошто важат за едни од најозлогласените во Англија, користејќи го секој дуел со некој премиерлигашки тим за да си ги одмерат силите со своите ривали.

Исклучок не беше ниту денешниот дуел од ФА Купот против Евертон, пред чиј почеток дојде до инцидент непосредно по симнувањето на гостинските фанови од автобусот со кој дојдоа од Ливерпул. По дваесетина фанови на двата клуба влегоа во групна тепачка.

Коронавирус