понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Жесток судир меѓу навивачи на Валенсија и Барса (ВИДЕО)

Жесток судир меѓу навивачи на Валенсија и Барса (ВИДЕО)

Дербито меѓу Валенсија и Барселона во 21. коло на Примера имаше „трето полувреме“ пред стадионот „Месталја“.

Фудбалската битка за бодови, имаше „жешка“ увертира на улиците во која учествуваа агресивни навивачки групации на двата клуба.

Хулиганите го искористија моментот на отсуство на полиција и го имаа „сето време на овој свет“ да се посветат едни на други“.

Најхрабрите не се грижеа и за најризичните ситуации и тргнаа со голи раце на ривали со шипки, димни бомби и останати навивачки реквизити.

Коронавирус