петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 183
home Фудбал

Ждрепка ЛШ: Епска пресметка и судир на титаните во Манчестер!

Ждрепка ЛШ: Епска пресметка и судир на титаните во Манчестер!

Денеска во седиштето на УЕФА во Нион се одржа ждрепката за четвртфиналната, но и полуфиналната фаза во Лигата на шампионите.

Првите натпревари на програмата се закажани за 9. и 10. април, додека реванш средбите ќе бидат одиграни на 16. и 17. април.

Четврфинале:

Ајакс- Јувентус

Ливерпул- Порто

Тотенхем- Манчестер Сити

Манчестер Јунајтед- Барселона

Полуфинале:

Тотенхем- Манчестер Сити/ Ајакс- Јувентус

Манчестер Јунајтед- Барселона/ Ливерпул- Порто

Локални избори 2021