среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Заврши сезоната за ѕвезда на Арсенал поради тешка повреда

Заврши сезоната за ѕвезда на Арсенал поради тешка повреда

Арсенал потврди дека Лукас Тореира најверојатно нема да може да му помогне на тимот до крајот на сезоната по повредата што ја заработи против Портсмут во ФА Купот.

Уругваецот има скршеница во скочниот зглоб и минималниот период за рехабилитација е 8 до 10 недели. Клупските доктори прогнозираат дека фудбалерот од средниот ред нема да може да игра до крајот на сезоната.

Ако Тореира се рехабилитра како што треба без компликации, би требало да биде фит за настап за Уругвај на Копа Америка ова лето.

Локални избори 2021