недела, 4. декември 2022. Вести денес: 79
home Фудбал

Завидлива кариера и совршен брак: Вака денес изгледаат легендарниот Батистута и неговата сопруга (ФОТО)

Батистута е еден од ретките славни спортисти за кои може да се каже дека освен успешна кариера изгради и успешен, стабилен брак.
Завидлива кариера и совршен брак: Вака денес изгледаат легендарниот Батистута и неговата сопруга (ФОТО)

Габриел Омар Батистута пред три недели наполни 49 години.

Легендарниот аргетински фудбалер остави голема трага во историјата на овој спорт, па навивачите и денес ги помнат неговите голови.

Зад секој успешен маж, стои успешна жена. Така е и во неговиот случај. Неговата сопруга ирина Фернандез е негова најголема поддршка.

Славниот спортист со Ирина се ожени во 1990-та година. Во нивниот брак добија четири сина.

Поради ова, Батистута е еден од ретките славни спортисти за кои може да се каже дека освен успешна кариера изгради и успешен, стабилен брак.

❤ #batigoal #batistuta #gabrielbatistuta #italy #argentina

A post shared by batistuta (@gabriel_batistuta) on

Коронавирус