четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 80
home Фудбал

Заслужен триумф на Порто над очајниот Јувентус

Заслужен триумф на Порто над очајниот Јувентус

Итллијанскиот фудбалски шампион Јувентус имаше катастрофален меч на гостувањето во Порто, но на крајот успеа да постигне барем еден гол на гостински терен кој дава надеж во пресрет на реванш мечот кој ќе се одигра во Торино.

Тимот на Пирло прими гол во првата минута од првото и второто полувреме, најпрво откако Бентанкур им подари гол на домаќините, а потоа откако цела одбрана заспа и Марега погоди за 2:0.
Погодокот кој го постигна Киеза по додавање од Рабио може да биде многу важен во оваа осминафинална пресметка.

Коронавирус