сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 107
home Фудбал

Заработува милиони, а игра во искинати копачки (ФОТО)

Заработува милиони, а игра во искинати копачки (ФОТО)

Фудбалерите на Астон Вила остварија историски пласман во Премиер лигата победувајќи во баражот против Дерби Каунти.

Најголемо внимание предизвикаа копачките на капитетон на Астон Вила, Џек Грилиш. Тој целиот меч го играше во искинати копачки кои во секој момент можеа да се распаднат.

Се прашувате зошто?

Токму тие копачки му носеле среќа и со нив играл на најважните натпревари

Се вратив после победата и тогаш беа како нови. Со нив дадов неколку голови и асистенции и знаев дека тоа се моите среќни копачки. Морав да ги задржам-објасни Грилиш.

Коронавирус