петок, 9. декември 2022. Вести денес: 93
home Фудбал

Заработува 850 фунти неделно во Премиерлига и речиси третина ќе ги донира на докторите!

Заработува 850 фунти неделно во Премиерлига и речиси третина ќе ги донира на докторите!

Многу фудбалери им помогнаа на медицинските лица и докторите во борбата против коронавирусот со тоа што донираа пари, а на такво нешто се реши и фудбалер на Њукасл.

Мети Лонгстаф заработува само 850 фунти неделно, а тоа нема да го спречи да донира 30% од нив на докторите.

Лонгстаф во Премиерлигата се прослави со голови против Манчестер јунајтед, кога двапати им ја тресеше мрежата на „ѓаволите“.

Qatar 2022