четврток, 23. мај 2019. Вести денес: 59
home Фудбал

Започнаа скандалите на СП: Бразилците „мртви пијани“ заминаа на тренинг откако не можеле да одбијат руска вотка (ВИДЕО)

Започнаа скандалите на СП: Бразилците „мртви пијани“ заминаа на тренинг откако не можеле да одбијат руска вотка (ВИДЕО)

Само што стигнаа во Русија, Бразилците ги пробаа „руските специјалитети”.

Според наводите на руските медиуми, Бразилците пред тренингот одлучиле да се опуштат на плажа во Сочи и да конзумираат руска водка.

Медиумите пренесуваат дека двајца фудбалери „мртви пијани” заминале на тренинг.

Главните актери на овој скандал се голманите Алисон и Едерсон, кои беа придружувани од членови на стручниот штаб на оваа репрезентација, погледнете.