четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 163
home Фудбал

Заминува од Реал: Зидан не му дава минутажа на Јовиќ

Заминува од Реал: Зидан не му дава минутажа на Јовиќ

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сака да го испрати на позајмица напаѓачот Лука Јовиќ.

Според „АС“ Зидан не може да му гарантира на 22-годишниот фудбалер многу време оваа сезона, па затоа му е подобро да игра во некој клуб на позајмица.

Минатата сезона Јовиќ одигра 25 натпревари на сите турнири. На негова сметка се два гола и две асистенции.

Коронавирус