среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 49
home Фудбал

За Тухел, поразот од Ливерпул не е реален

За Тухел, поразот од Ливерпул не е реален

Тренерот ан Пари Сен Жермен, Томас Тухел вели дека неговиот тим не заслужил да загуби на гостувањето кај Ливерпул во Лигата на шампионите.

– Резултатот не ја покажува правата слика од натпреварот. Не заслуживме да загубиме. Пред да го примиме третиот гол, имавме шанса и доколку тогаш Дракслер погодеше, тогаш ние ќе победевме. Сепак не треба да се очајува. Станува збор за Ливерпул кој е предводен од Јирген Клоп.

Ливерпул синоќа го победи ПСЖ со 3:2 со гол постигнат во судиското надополнување.

Коронавирус