вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 79
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Фудбал

За прв пат во финале на СП: Манџукиќ си даде автогол (ВИДЕО)

За прв пат во финале на СП: Манџукиќ си даде автогол (ВИДЕО)

Марио Манџукиќ си даде автогол, за водство на Франција од 1:0.

-Се играше 18 минута кога беше досуден фаул за Франција, а Антоан Гризман нафрли во песнаесетникот. Таму, највисок беше Манџукиќ кој несреќно ја удри топката, која заврши во мрежата на Субашиќ, за водствона Франција од 1:0, пренесе Спортмедиа.мк.

За среќа Иван Перишиќ успеа да ја затресе мрежата на Французите во 28 минута и да израмни.На полувреме заминаа со 2:1.

Коронавирус