недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

За овој пенал зборуваат сите: Даде гол без да се мрдне од место (ВИДЕО)

За овој пенал зборуваат сите: Даде гол без да се мрдне од место (ВИДЕО)

Атлетик Билбао и натаму е во зоната за испаѓање, а синоќа одигра 1-1 против Ваљадолид на домашен терен.

Сепак, цела Шпанија синоќа и денеска зборува за изведениот пенал од најискусниот во баскискиот тим Ариц Адурис.

Пред крајот на првото полувреме тој го отвори резултатот од белата точка, но тоа го направи на спектакуларен начин – без залет, како во мал фудбал.