вторник, 17. септември 2019. Вести денес: 0
home Фудбал

За овој момент сите зборуваат: Времето застана, а потоа Роналдо ја покажа својата големина

За овој момент сите зборуваат: Времето застана, а потоа Роналдо ја покажа својата големина

Португалскиот напаѓач и член на Јуве, Кристијано Роналдо е еден од најпопуларните фудбалери на светот.

Без разлика дали настапува со својот тим или со репрезентацијата на гости, секогаш доаѓаат голем број на навивачи да го видат само него, а кога се во негова близина тогаш тоа е вистинска привилегија.

Секако дека дечињата кои излегуваат на терен со играчите секогаш имаат прилика да бидат близу своите идоли, а понекогаш и тие самите не можат да ги скријат емоциите и воодушевувањата што се наоѓаат во близина на своите херои.

Така синоќа едно дете не можеше да го тргне погледот од Роналдо, а кога Португалецот му возврати и го потапка, на неговата среќа и немаше крај.