петок, 5. март 2021. Вести денес: 161
home Фудбал

За Кеси заинтересирани Арсенал и Тотенхем, Милан нема да го пушти за помалку од 40-50 милиони евра

За Кеси заинтересирани Арсенал и Тотенхем, Милан нема да го пушти за помалку од 40-50 милиони евра

Фудбалерот за врска на Милан, Франк Кеси е интересен за врвните клубови во Премиер лигата.

Арсенал и Тотенхем се заинтересирани за услугите на 23-годишниот играч за врска од Брегот на Слоновата Коска.

Сепак, „росонерите“ најверојатно нема да го пуштат својот клучен играч дури и за 40-50 милиони евра, иако клубот можеше да го продаде играчот на лето за максимум околу 25 милиони.

Сега Миланезите и играчот преговараат за продолжување на договорот, кој се пресметува до летото 2022 година.

На 10 натпревари во Серија А оваа сезона, Кеси постигна четири гола и две асистенции.

Коронавирус