петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Вулверхемптон е подготвен да му понуди на Траоре нов договор со плата од 110 илјади евра неделно

Вулверхемптон е подготвен да му понуди на Траоре нов договор со плата од 110 илјади евра неделно

Напаѓачот на Вулверхемптон, Адам Траоре е близу до продолжување на договорот со клубот, пренесува „The Sun“.

Според изворот, „волците“ се подготвени на 24-годишниот Шпанец да му понудат 4-годишен договор со плата од 110 илјади евра неделно. Претходно, медиумите објавија за интересот на играчот пројавен од страна на Ливерпул и Барселона.

Во сезоната 2020/21, Траоре одигра пет натпревари за Вулверхемптон.

Порталот Transfermarkt.com ја проценува вредноста на играчот на 40 милиони евра.

Коронавирус