четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 64
home Фудбал

Втор пораз за македонските фудбалерки во квалификациите за СП

Втор пораз за македонските фудбалерки во квалификациите за СП

Македонската женска фудбалска федерација вечерва во Скопје загуби од Австрија со 6:0.

Головите на Национална арена „Тодор Проески“ ги постигнаа Била (три), Ашуер (два) и Хобингер.

Ова е втор пораз за избраничките на селекторот Кирил Изов во исто толку натпревари во квалификациите за Светското првенство 2023, додека Австријките имаат максимални две победи.

Следниот натпревар „црвено-жолтите“ го играат на гостински терен со Летонија на 21 октомври.

Локални избори 2021