понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 55
home Фудбал

ВРЕМЕТО КАКО ДА ЗАСТАНА ВО АРГЕНТИНА: Пред домот на Марадона девет возила на брза помош, семејството тагува на цел глас! (ВИДЕО)

ВРЕМЕТО КАКО ДА ЗАСТАНА ВО АРГЕНТИНА: Пред домот на Марадона девет возила на брза помош, семејството тагува на цел глас! (ВИДЕО)

Во Аргентина како да застана времето после веста дека почина Диего Армандо Марадона.

Марадона почина на 60. годишна возраст од последица на срцев удар во својот дом во градот Тигре.

Девет возила на брза помош пристигнале во текот на денот во неговата вила откако утрово здравствената ситуација му се ископлицирала.

Иако нема официјални информации се претпоставува дека Марадона починал на пладне по локално време откако докторите безуспешно се обидувале да го реанимираат.

Коронавирус