вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 70
home Фудбал

Врањеш ја преболи Карлеуша, си фати уште поубава Србинка

Врањеш ја преболи Карлеуша, си фати уште поубава Србинка

Босанскиот фудбалер Огњен Врањеш, кој стана популарен низ „жолтиот печат“ поради турбулентата афера со пејачката Јелена Карлеуша, сега има нова љубовна врска со друга позната Србинка.

Тој е тотално вљубен во Зорана Јовановиќ, која е позната српска „блогерка“ или нешто поблаг збор за старлета. Српските медиуми велат дека Врањеш и Зорана неколку дена минале во Атина, каде тој игра за тимот на АЕК.

Врањеш не беше повикан во босанската репрезентација за дуелот токму со Грција во квалификациите за Европското првенство, па имал повеќе време да ја прошета својата нова девојка низ скапите ресторани и дискотеки во Атина.

Она што е најчудно е што Зорана порано била во врска со соиграч на Врањеш од босанската репрезентација, Данијел Миличевиќ. Сепак, тоа не му смета ниту на Врањеш, ниту пак на Зорана.

 

 

View this post on Instagram

 

#tb

A post shared by Zorana Jovanovic (@zorannah) on

 

 

View this post on Instagram

 

last days od summer @revolve | @alexmilophoto

A post shared by Zorana Jovanovic (@zorannah) on

извор: sport1.mk

Коронавирус