среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 61
home Фудбал

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Полицаец крвнички тепа навивач во Алжир

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Полицаец крвнички тепа навивач во Алжир

Видео снимка која го згрози светот. На интернет се појави видео на кое може да се види како полицијата во Алжир се справува со фудбалските навивачи, крвнички ги претепува.

Видеото е направено на еден фудбалски натпревар. На видеото јасно се гледа како припадник на полицијата со голем пендрек го удира навивачот, а друг полицаец упорно го влече по скалите.

Локални избори 2021