понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Фудбал

Вознемирувачко видео: Гром удри фудбалери, се срушија на земја

Вознемирувачко видео: Гром удри фудбалери, се срушија на земја

На фудбалски натпревар одигран во Јамајка како дел од младинските лиги, се случи неверојатна сцена кога молња удри неколку играчи.

За среќа, никој од нив не е сериозно повреден и тие се сместени во локална болница.

 

View this post on Instagram

 

The moment when lightning struck the pitch during JC v. Wolmers. ???

A post shared by Island Sports Network (@islandsportsnet) on

Локални избори 2021