вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 24
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Брутална тепачка на стадион меѓу навивачите на Црна Гора и Србија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Брутална тепачка на стадион меѓу навивачите на Црна Гора и Србија

Пред самиот почеток на натпреварот меѓу фудбалските репрезентации на Црна Гора и Србија во Лига на нации, на трибините дојде до брутална тепачка меѓу навивачите.

Како што јавуваат српските медиуми, инцидентот се случил на јужната трибина, меѓу двете навивачки групи, а по скандирања „Србија, Србија“.

Повеќе детали наскоро…