недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 62
home Фудбал

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Објавени крвави фотографии по нападот на хулиганите во Атина

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Објавени крвави фотографии по нападот на хулиганите во Атина

Хулигани го прекинаа мечот од третото коло во групната фаза на јуниорската Лига на шампиони меѓу Олимпијакос и Баерн Минхен (0-4), откако ги нападнаа германските навивачи.

Германците имаа кошмарно гостување во Атина, кадешто неколку од нив завршија со скршени заби, нос и глава по нападот на хулиганите.

Извор: Спорт 1