недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Возачот ја промашил локацијата: Автобусот на Барселона се загубил во С. Арабија

Возачот ја промашил локацијата: Автобусот на Барселона се загубил во С. Арабија

Шпанскиот Суперкуп годинава се игра во поинаков формат, а најголемо изненадување е тоа што натпреварите се играат во Саудиска Арабија.

Екипата на Барселона денска стигна во Саудиска Арабија и фудбалерите вечерва одработија тренинг, но патот до стадионот не бил најдобар за нив, а тренерот Ернесто Валверде задоцни на прес-конференцијата.

Валверде на новинарите им објасни дека возачот е виновен за доцнењето бидејќи ги однел на погрешна локација.

Коронавирус