среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Фудбал

Возачот ја промашил локацијата: Автобусот на Барселона се загубил во С. Арабија

Возачот ја промашил локацијата: Автобусот на Барселона се загубил во С. Арабија

Шпанскиот Суперкуп годинава се игра во поинаков формат, а најголемо изненадување е тоа што натпреварите се играат во Саудиска Арабија.

Екипата на Барселона денска стигна во Саудиска Арабија и фудбалерите вечерва одработија тренинг, но патот до стадионот не бил најдобар за нив, а тренерот Ернесто Валверде задоцни на прес-конференцијата.

Валверде на новинарите им објасни дека возачот е виновен за доцнењето бидејќи ги однел на погрешна локација.

Коронавирус